Veganské iced caffè latte 3x jinak

Základem je espresso a rostlinná alternativa mléka - vybírat můžete hned ze tří druhů a to z ovesného, kokosového a mandlového nápoje. Všechny tři ledové kávy jsou pak spárovány s vybranými sirupy.

Iced latte ovesné s karamelovým sirupem – ovesný nápoj, nejoblí­benější rostlinná alternativa mléka, v kombinaci s karamelovým siru­pem tvoří studený kávový nápoj sladký tak akorát.

Iced latte kokosové – kombinace kokosového nápoje a kokosového sirupu. Může být káva ještě víc kokosová? Asi nemůže. Tato káva si najde své příznivce pro svoji svěžest.

Iced latte mandlové – kombinace mandlového nápoje a mandlového sirupu. Pokud máte rádi marcipán, tak pak je tato varianta přesně pro vás. Příjemné sladké tóny nápoje i sirupu vyvážené kávou a ledem do sebe zapadnou jako poslední dílek z puzzle.

Veganská iced latte připravují baristé v Costa Coffee tak, že v šejkru smí­chají espresso s kostkami ledu, vzniklou ledovou tříšť přelijí do sklenice rostlinné alternativy mlé­ka s ledem a vše ochutí sirupem. Na přání vám navrch přidají šlehačku. Šlehačka může být rovněž veganská – vyrobená z čočkové bílko­viny, rostlinných olejů a rostlinné smetany.